Damla Şelale

DEKOR ŞELALE

Pek çok insanı kendine hayran bırakan şelaleler zamanla insanları kendi yaşamlarına da yansıtmalarına yol açmıştır. Bu nedenle de yapay şelaleler yapılmaya ve çeşitli tasarım ve aksesuar olarak kullanılmalarını sağlamışlardır. Yapay şelaleler de zamanla daha da tasarım haline getirilmiş ve dekor şelale olarak kullanılmaktadır. Dekor şelaleler genel itibariyle iç mekanlar olsalar da dış mekanlarda da kullanılabilen aksesuarları ifade etmektedirler. Dekor şelalelerin yapılabilecek olan bir diğer tanımı ise genel itibariyle görsel amaçlı kullanılan ve belirli modeller haricinde çok çeşitli modellerde de üretilebilen ürünleri ifade etmektedir. Dekor şelaleler kurulacakları mekan ve bu mekanlarda kurulacakları aşan gibi pek çok faktöre göre modelleri, tasarımlar ve maliyetleri değişen ürünleri ifade etmektedir. Dekor şelalelerin fiyatları gibi kendi modellerinde olduğu gibi neredeyse sınırsız sayılabilecek olan bir aralığa sahip olmaktadırlar. Ürünlerin yapılacakları alanların şartlar, gereklilikleri başta olmak üzere tercih edilen modellerin özellikleri, yükseklik ve derinliği gibi şartlara göre değişkenlik gösteren çok geniş bir aralığa göre belirlenmektedir. Dekor şelaleler ofisler, hastaneler, evler gibi çok geniş bir kullanım aralığına sahip olmaktadır.

Süs Havuzu

Süs havuzları açık alanlar başta olmak üzere kapalı alanlarda da kullanılabilen ve kullanım amacından ziyade aksesuar niteliğine sahip olan ürünleri ifade etmektedir. Süs havuzları tıpkı diğer ürünlerde olduğu gibi çok geniş model aralığına sahip olmaktadırlar. Süs havuzları doğal, yarı doğal ve biçimsel süs havuzları başta olmak üzere çok geniş ürün aralığına sahip olmaktadır. Süs havuzları kullanılacakları alan şartları başta olmak üzere kişisel tercihler, kurulacakları alanların gereklilikleri gibi faktörlere göre belirlenmektedir. Süs havuzu fiyatları ise tıpkı tercihlerinde olduğu gibi çok geniş fiyat aralığında olmaktadırlar. Söz konusu fiyat aralıkları alanlara uygulanacak olan işlemler, ürünlerin modelleri gibi faktörlere göre belirlenmektedirler.

Dekor Objeleri

Günümüzde görselliğin büyük bir önem kazanması ve insanların yaşamlarını sürdürdükleri alanları daha güzel birer yaşam alanı getirme çabası neticesinde ortaya çıkmıştır dekor objeleri. Dekor objeleri insanların kullanacakları alanlar, kullanım amaçları gibi çok sayıda faktöre göre değişiklik göstermektedir. Dekor objeleri kimi zaman çok küçük ürünler olsalar da kimi zaman da yapay şelaleler gibi derinlemesine işlem gerektiren ürünler olmaktadırlar.

Cafe Dekor

Cafeler günümüzde pek çok insanın hayatına yer edinmiş mekanlar olmuşlardır. Cafe miktarları her geçen gün artmaları nedeniyle zamanla birlikte mekanlarını daha cazip hale getirmeye ve diğer mekanlardan farklı ve orijinal alanlar yaratma ihtiyacı oluşmuştur. Bu nedenle de cafeler içerikleri kadar görünüşlerini de dekor etmeye ve tasarım çalışmalarına önem vermeye başlamışlardır. Cafe dekorları her geçen gün değişmekte ve çok farklı noktalara yönelmeye başlamışlardır. Cafeler dekor olarak kullanılacak olan ürünler arasında günümüzde en yaygın hale gelen parçaları arasında ise yapay şelaleler yer almaktadır. Şelaleler dekor ürünü olarak kullanılmaya başlanması ile birlikte cafelerin iç dekorları arasında kendisine yer verilmeye başlanmıştır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken nokta ise yapılacak olan konseptlerine uygun olarak dizayn edilmeleri gerekmektedir.

Özel Dekor

Özel dekorlar ise günümüzde yaşamakta olduğu yaşam alanlarını şekillendirmek ve süslemek amacıyla kullanılmaktadırlar. Ancak günümüzde ise insanlar kullanacakları dekorların standart olarak kullanılan ürünlerden ziyade daha farklı ve orijinal ürünler olmalarını istemektedir. Bu nedenle de günümüzde her geçen gün ürünler birbirinden farklılaşmaya ve daha özel birer hal almaya başlamıştır. Özel nitelikli olarak da değerlendirilebilecek olan aksesuarlar kullanılacakları alanlara en uygun olan ve herkeste bulunan ürünler olmamalarına dikkat edilmeye başlanmıştır.