Damla Şelale

Su Perdesi ile Ev ve Ofisinizi Farklı Bir Havaya Sokun

su-perdesi-sp3

Özel Su Duvarı ile Ev ve Ofisinizi Farklı Bir Havaya Sokun

Dekorasyon uygulamaları, her zaman işe yarayan ve birçok farklı ortamda yapılması gereken tasarım tekniklerini içermektedir. Sadece ev dekorasyonları hakkında bilgi sahibi olmak, aslında yaşamın diğer alanlarını boşlamak anlamına gelecektir. Ofisler, bu anlamda mimarların dekorasyonu en çok kullandığı alanların başında gelmektedir. Çalışanların motive olmasını sağlamak ve ofiste farklı bir hava yakalamak için, dekorasyon uygulamalarının başarıyla tamamlanması gerekir. Ayrıca ofis dekorasyonunda huzurlu bir ortam sağlamak, çalışanların performanslarını aynı ölçüde arttıracaktır. Ofislerde kullanılan dekorasyon tekniklerinin birçok farklı yöntemi bulunmaktadır. Fakat son moda dekorasyon tasarımlarında en çok özel su duvarları dikkat çekmektedir. Bu sayede ofise canlılık, enerji ve istenen huzur ortamı eklenmiş olacaktır.

Ofislerde Neden Su Duvarları Kullanılır?

Su duvarları, basit görünen yapısının yanında; ofisin dekorasyon kimliğini ve tarzını değiştirecek kadar kuvvetli bir üründür. Su duvarları sayesinde, düzenli akan su sesi ve görüntüsü çalışanların motive olmasını sağlayacaktır. Bilimsel olarak da kanıtlanan bu durum sayesinde, işverenlerin birçoğu artık ofislerinde su duvarları kullanmaktadır. Suyun yapay bir şelale şeklinde dökülmesini içeren sisteme sahip olan su duvarları, aynı zamanda birçok farklı renkte de üretilmektedir. Bunun yanında ise su duvarlarının ofis ortamına uyması için gereken şartların sağlanması için, öncelikle ofis ölçülerinin ve uygulama alanlarının su duvarına uygun şekilde olması önemlidir.

Su Duvarları Yapım Aşaması

Su duvarları, teknik olarak öncesinde ölçülerin tam anlamıyla doğru bir şekilde alınmasıyla işleme başlanacaktır. Su duvarı projesinde kullanılacak alan seçilir ve buna en uygun şekilde ofis tarzına da katkı sağlayacak estetikte bir ürün seçimi yapılır. Sağlanan uyum, aynı zamanda estetik bir görüntünün meydana gelmesini de sağlayacaktır. Kesim işleminden sonra kaynak işlemi uygulanır ve soğuduktan sonra ise suyun akacağı havuza destek oluşturulur. Taşlama işlemi ve sürekli akış yönü belirlenir. Zeminlere zımpara vurulur ve astar atıldıktan sonra kurumaya bırakılır. Astar kuruduktan sonra ise ofiste genel olarak kullanılan renklere yakın bir renk eşliğinde boyama işlemi gerçekleştirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir