Damla Şelale

Hotel Lobi ve Toplantı Salonları Dekorları; Su Perdesi

damla şelale

Hotel Lobi ve Toplantı Salonu Dekorları; Su Perdesi

Turizm tesislerinin demirbaşları arasında yer alan su perdeleri, butik otellerden tatil köylerine dek neredeyse tüm işletmelerin tercih ettiği bir konsepttir. Hotel lobi ve toplantı dekorları arasında duvar şelalesi ve su perdesi tasarımları, uygulanan her ortama enerji katar.

Dekorasyona görsel şıklık, tasarımlara ekstra kalite ve ortama dinginlik ve zarafet katan temalarıyla otellerin en geleneksel dekorlarından biridir.

Turizme Yönelik Su Perdeleri

Hotel lobileri ve toplantı salonlarında uygulanan su perdeleri, dekorasyon özelliklerine göre farklı stillerde uygulanabilir. Örneğin; Türk Hamamı veya spa salonuna şelale konsepti uygulanırken, lobi ve yemek salonlarına su duvarları veya su perdesi uygulanmaktadır.

Alan ve iç mekan özelliklerine göre belirlenen su perdeleri, işletmenin niteliğine göre baloncuklu, misinalı, şelale sistemi veya su duvarı uygulaması gibi farklı kombinasyonlarda uygulanabilir. Klasik mobilya konseptlerinde ahşap ve bronz kaplamalı şık tasarımlar uygulanırken, modern mobilya konseptlerinde polyester veya çelik görünümlü modeller tercih edilebilir.

Hotel Lobilerinde Su Dansı

Turizm işletmesinin kapsamı ve lobinin kullanım alanı, nasıl bir su duvarı uygulaması yapılacağını belirler. Misafirleri suyun mistik güzelliğiyle karşılamak isteyenler için giriş kapısında veya giriş camlarında boydan boya su perdesi uygulaması yapılabilir.

Çok geniş lobi alanına sahip olan işletmeler için alanın ortasında şahane bir sütun uygulanabilir. Hem içten hem dıştan akan serbest stil su tasarımları ile kolonlardan sütunlara, resepsiyon barından orta kısımda uygulanacak su havuzuna dek, yüzlerce modelde uygulama yapılabilir.

Su dansı yapan fıskiyeli havuzlar, otel işletmelerinde oldukça popülerdir. Özellikle Avrupalı turistlerin su havuzlarına ve su tasarımlarına olan merakı, dekorasyon yelpazesini ve tasarım çeşitlerine alternatif katıyor. Işıklandırma ve müzik sistemleri, baloncuklu ve kabartmalı tasarımlar ile lobi alanında da su dansları yapılabilir. Böylelikle; ilk adımda müşteri memnuniyeti ve görsel cazibe sağlanır.

Su Perdelerinin Dekorasyona Katkısı

Hotel lobilerinde kullanılan su perdeleri, işletmelerin görsel kalitesini artırır. Hem sanat teması sunuluyor olması hem de suyun tedavi edici görselliği, insanlara daima pozitif duygular kazandırır. Şıklık ve zarafetin dışında, insanların memnuniyet, beğeni ve naif duygular sunmasında çok etkili dekor ürünleridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir